Programjaink tevékenységünk bemutatása:
A szolgáltatások szervezése napi és heti rend alapján történik, figyelembe véve szolgáltatást igénybe vevő életkorát, egészségi, pszichés állapotát, érdeklődési körét, kérését.
A foglakozásoknak meghatározott rendje van, melyeken a lehetőségekhez mérten az ellátottaknak részt kell venni, természetesen saját akaratuk, döntésük alapján.
* Mentálhigiénés ellátás biztosítása: folyamatosan, személyre szabott igények alapján, - konfliktus helyzetek kialakulása, megelőzése érdekében egyéni és kiscsoportos megbeszélés, napi és heti rend alapján rendszeresen történik.
A mentálhigiénés foglalkozások a következők:
* ének-zene, drámapedagógia, művészeti nevelés, néptánc és modern tánc, Bothmer gimnasztika, frissítő masszázs, egyéni és kiscsoportos mozgásfejlesztés (lazító- és kondicionáló) / torna, tenisz, jóga
* egyéni és kiscsoportos gyógypedagógiai fejlesztés
* Az egészségügyi szakellátáshoz való hozzájutás segítése (felvilágosító előadások, tanácsadás)
* Szabadidő kulturált eltöltése: napi, heti rend szerint – rendszeresen egyeztetett módon tervezzük, szervezzük. Tömegkommunikációs - és sporteszközöket biztosítunk. Alapfeladatunkon túl is szervezünk programokat: kirándulás, múzeum, színház, mozi, kiállítások látogatása, nyaralás.
o Munkavégzés: a részvétel önkéntes.
- munkatevékenység képességfejlesztés céljából, - a házi, ház körüli munka az ellátottak feladata, a segítők igény és szükség esetén segítséget nyújtanak. Naponta a szükség szerinti házimunkák végzése történik,- hetente - péntekenként általános takarítás, havonta nagytakarítás van.
* Kézműves tevékenységek: az ellátottak érdeklődési körüknek, kedvtelésüknek megfelelően választják ki: pl. szövés különböző technikákkal, gyertyaöntés, hímzés, subázás, kerámiafestés, ajándéktárgyak készítése ünnepekre, gyöngyszövés,
o Hivatalos ügyek intézésének segítése
o Segítjük és támogatjuk az önérvényesítő csoport működését
o Egyéb szolgáltatások, amelyek az ellátáshoz kapcsolódnak:
A szolgáltatást igénybe vevők fejlesztése, önrendelkezése, önállóbb életvitelének segítése érdekében szolgáltatásaink a következőkkel bővültek:
- Relaxációs tréning az ellátottak számára
- Szupervíziós tréning szervezése szakdolgozók számára
- Önérvényesítő csoportfoglalkozás támogatása
- Ellátottjaink életútjának követése, életvitelének támogatása
- Önálló, önrendelkező élet segítése, tanácsadás
Az ellátott állapotának leírását és az abban bekövetkező változást, egyéni fejlődést, az egyénileg szükséges külön szolgáltatásokat, pedagógiai, mentális egyéb segítségnyújtási feladatokat, azok időbeni ütemezését, a foglalkoztatásban való részvételt az egyéni fejlesztési terv tartalmazza.
Programjaink megvalósításának várható következményei, eredményessége szerepe
Legfontosabb cél, hogy az ellátást igénybe vevők számára elérhető szolgáltatási környezetet tudjunk kialakítani, az ellátások hatékonyabban szolgálják a társadalmi integrációt és összetartozást, az önrendelkezésen alapuló lehető legönállóbb életvitelt.
A nappali ellátás alapvetően egy nyitott, szükségletekre gyorsan reagáló, integráló szerepet betöltő ellátási forma, amely hátterét adhatja települési szinten az ellátások összekapcsolásának.
A nappali ellátás igénybevételével a családok kiléphetnek az elszigeteltségből, munkát vállalhatnak, ezáltal csökkenthető a szociális segélyeken, vagy ápolási díjban részesülők száma a kerületben.